حفاظت
خبر نگار پیام طبیعت
آنچه این روزها جنگلها ی زاگرس را تهدید می کند بیمار ی لورانتوس ، آفت جوانه خوار درختان بلوط است که خوشبختانه عملیات حذف مکانیکی آنها طی سالهای گذشته آغاز و اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان کرمانشاه با مشارکت مردم درراستای حذف مکانیکی شاخه ها و درختان آلوده گامهای مثبتی برداشته است .
19 آذر 1397 9:34
خبر نگار پیام طبیعت
مهندس ملکی رئیس منابع طبیعی شهرستان جوانرود اظهار داشت از اعتبارات اختصاصی صندوق توسعه به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه 30 میلیارد ریال به شهرستان جوانرود اختصاص یافت که از این میزان مبلغ 14/4 میلیارد ریال به عملیات آبخیزداری در حوزه بازان اختصاص یافت .
19 آذر 1397 9:19
خبر نگار پیام طبیعت
جمعی از کارشناسان سازملن جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور از روند پیشرفت فیزیکی اقدامات انجام شده در حوزه آبخیز تین و زردویی شهرستان پاوه بازدید کردند .
18 آذر 1397 9:28
خبر نگار پیام طبیعت
مهندس ملکی رئیس منابع طبیعی شهرستان جوانرود اظهار داشت : یکی از مواردی که منجر به قطع درختان جنگلی توسط روستائیان حاشیه نشین جنگل می شود مشکلات عدیده ای است که مورد تامین سوخت دارند.
18 آذر 1397 9:18
خبر نگار پیام طبیعت
ایده پور فرماندار شهرستان پاوه ضمن بازدید از طرحهای منابع طبیعی این شهرستان اظهار داشت : ایجاد بند های سنگی ملاتی با هدف کنترل ومهار سیل و فرسایش خاک از ضروریات این حوزه می باشد و بسیار حائز اهمیت است .
17 آذر 1397 10:12
خبر نگار پیام طبیعت
دید و بازدید ی صمیمانه که این روزها با همت تسهیلگران در حوزه منابع طبیعی کلید خورد ه است . صفری روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اظهار داشت : با اختصاص اعتبار ات اختصاصی از محل صندوق توسعه ملی به استان و توزیع شهرستانی آن خوشبختانه زمینه دهها عنوان اقداما ت عملیاتی در استان و در سطح روستاها و عرصه های منابع طبیعی با مشارکت مردم فراهم آمده است .
10 آذر 1397 8:30
خبر نگار پیام طبیعت
صفری روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه : نتایج حاصله از این اقدام تسهیلگران را بسیار ارزشمند و گامی مهم در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ذکر کرد که بایستی در تمامی حوزه ها عملیاتی شود .
3 آذر 1397 11:39
خبر نگار پیام طبیعت
جهت هر بیشتر آشنایی جوامع محلی با الگوهای موفق و سودآور زراعت چوب و همچنین پتانسیل‌های موجود در منطقه جنگلی آهوران تعداد کثیری از جوامع محلی حوزه آبخیز آهوران به اتفاق جمعی از کارشناسان فنی طرح مدیریت جامع از مزارع زراعت چوب درختان غیر مثمر و کارگاه‌های تولید دسته ابزارآلات واقع در روستای گره چقا شهرستان همدان بازدید بعمل آمد.
28 آبان 1397 10:40
خبر نگار پیام طبیعت
زنگ آب در مدرسه ابتدایی شاهد دکتر زنگنه کرمانشاه بصدا در آمد زنگ آب با حضور فرماندارمحترم ومسئولین ادارات آموزش و پرورش ، سازمان آب ، محیط زیست ، منابع طبیعی و رسانه های خبری به صدا در آمد . میهمانان از دانش آموزان به عنوان پلیس آب نام بردند .
24 آبان 1397 10:37
خبر نگار پیام طبیعت
جمعی از زنان و مردان روستاههای حوزه آبخیز بازان از توابع شهرستان جوانرود از طرح های موفق منابع طبیعی در حوزه تین و زردویی و همچنین روستای مزیدی شهرستان پاوه بازدید کردند .
23 آبان 1397 13:44
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...   
آرشيو اخبار
از تا