پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات آبخیزداری در شهرستان گیلانغرب رشدی 90 درصدی دارد
بازدید : 99 9 دی 1397 ساعت 8:3 شماره :55403

عملیات آبخیزداری در شهرستان گیلانغرب رشدی 90 درصدی دارد

 

با اختصاص بخشی از اعتبارات صندوق توسعه ملی به  اداره منابع طبیعی شهرستان گیلانغرب اقدامات موثری انجام شده است .مهندس ولی پور رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان گیلانغرب در این خصوص اظهار داشت : از اعتبارات اختصاصی به اداره کل منابع طبیعی مبلغ 250/13میلیارد ریال  به این شهرستان اختصاص یافته که بطور جد در تمامی امور فنی و عملیاتی، از جمله اقدامات مکانیکی ، بیو مکانیکی ، بیو لوژیک و  مدیریتی در حوزه آبخیز سد زاگرس ، پارتA وارد عمل شده و اقدامات مفیدی را با مشارکت آغاز نموده  که تا به امروز پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در تمامی زمینه ها از جمله ، احداث سنگی ملاتی و گابیونی داشته ایم . که با توجه به ریزش نزولات آسمانی ، سر ریز نیز داشته اند.

وی گفت: بندهای در این اقدامات به مساحت 3000متر مکعب بند سنگی ملاتی ، 2200 متر مکعب بند گابیونی احداث و در سطح 30 هکتار از عرصه ها بانکت بندی صورت گرفت .

همچنین در خصوص مقابله با بیماری لورانتوس در سطحی معادل 400 هکتار از عرصه با مشارکت مردم عملیات حدف مکانیکی درختان وشاخه های آلوده نیز به اتمام رسید.

ولی پور، ایجاد 21 کیلو متر کمربند حفاظتی را از دیگر اقدامات ذکر  کرد و اینکه در مورد اقدامات مدیریتی در تمامی روستاها کارگاههای آموزشی تسهیلگری با حضور جمع کثیری از مردم برگزار شد که بدون شک تاثیر به سزایی در توانمند سازی جوامع محلی خواهد داشت

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :