پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جنگلهای عثمانوند امروز میزبان نماینده دستگاه قضا و رسانه های مکتوب و رسانه ملی استان بودند .
بازدید : 243 22 مهر 1397 ساعت 12:21 شماره :52749
خبر نگار پیام طبیعت
جنگلهای عثمانوند امروز میزبان نماینده دستگاه قضا و رسانه های مکتوب و رسانه ملی استان بودند .

جنگلهای عثمانوند امروز میزبان نماینده دستگاه قضا و رسانه های مکتوب و رسانه ملی استان بودند .

 

صفری روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : این حضور را بایستی به فال نیک گرفت ،

 

چرا که احساس می کنیم فریاد جنگل و جنگلبانان به گوش مردم و با لاخص مسئولین خواهد رسید .

وی ادامه داد: در عرصه 1/700000 هکتاری منابع طبیعی که تامین کننده آب شیرینی است که زندگی بدون آن امکان پذیر نیست و  اکسیژنی که حیات بخش است و متاسفانه مردمی که فقرشان بیداد می کند و همین فقر و محرومیت زمینه انحراف را برای آنها فراهم کرده به نحوی که برای تامین سوختخود به جان جنگلهای بی دفاع افتاده واین سرمایه های خدادادی را از بین می برند ودر مواردی ،مواد افیونی خود را تامین نمایند . 

نماینده دادستان و قاضی ویژه رسیدگی به پرونده های اراضی ملی در معیت معاونت آبخیزداری و فرماندهی یگان حفاظت اداره کل ، رئیس و پرسنل حفاظتی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمانشاه با حضور رسانه ها در روستای وینه عثمانوند به بررسی مسائل و مشکلات مردم پرداختند . در این نشست ابتدا مهندس نیازی فر گزارشی از وضعیت منطقه ، تخریبات و تصرفات ، بالاخص پرونده های متشکله را ارائه نمودند .

در ادامه مهندس دارابی معاونت آبخیزداری از تلاشهای منابع طبیعی بعنوان تنها دستگاه دولتی در کنار مردم که خود را مقید به حراست و حفاظت از جنگلها و البته قائل به اینکه  مردم محروم منطقه را توانمند نماید از خدمات منابع طبیعی در سنوات گذشته تقدیر ودر خصوص  اعتبارات اختصاصی از محل صندوق توسعه ملی سال 97 اظهار داشتند : اگر مشارکت جدی مردم با شد تحولی در زندگی آنها رخ خواهد داد بعنوان مثال دویست هکتار از اراضی آبی خواهند شد . وی همچنین به حضور زنان در تشکیل صندوق خرد اعتباری ، توزیع بذر گیاهان دارویی ، پیاز زعفران و شرکت گسترده در کارگاههای آموزشی را خوشایند توصیف نمود ند.

 نمایندگان مردم محلی نیز با اشاره به نیازهای مبرم اولیه محل  از جمله کمبود آب ، برق جهت مشارکت در احداث بند های آبخیزداری  گفتند : این کمبود ها موجبات بروزجرم را در آنها تسریع می نماید .

در این رابطه آقای باقری ، قاضی ویژه اراضی ملی و نماینده محترم دادستان اظهار داشتند : این موارد به هیچ وجه نمی تواند زمینه جرم را فراهم و توجیه پذیر باشد .هم منابع طبیعی و هم دستگاه قضا بشدت با موارد تخریب منابع طبیعی و تهیه، حمل و توزیع زغال برخورد قاطع خواهند کرد چرا که این انفال متعلق به نسلهای ها بوده و لیکن در مورد عدم حضور دیگر ادارات در حوزه عثمانوند و تلاش همه جانبه آنهادر کنار منابع طبیعی گفت : من در شورا مطرح و به جد پیگیری خواهم کرد . 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :