پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مهندس کولانی مدیر کل ، معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در جمع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
بازدید : 258 27 شهريور 1397 ساعت 9:55 شماره :51977
خبر نگار پیام طبیعت
مهندس کولانی مدیر کل ، معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در جمع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
مهندس کولانی مدیر کل ، معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در جمع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی 

مهندس کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه به همراه معاونین ، فرماندهی یگان حفاظت ، روسای ادارات روابط عمومی وحفاظت در مجمع نمایندگان استان حاضر شدند .

وی در خصوص اهمیت حفظ خاک و منابع طبیعی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در اجرای عملیات آبخیزداری  گفت : خوشبختانه این توفیق نصیب استان ما شد که از محل صندوق توسعه ملی مبلغ دویست میلیارد ریال اعتبارات که بایستی  جهت اجرای طرحهای آبخیزداری با تاکید بر انسجام سازمانی و مشارکت مردمی اختصاص داده شودو با تلاش شبانه روزی همکاران ومردم خوب استان در دست انجام است .

 

وی با اشاره به اختصاص مبلغ 200 میلیارد اعتبار از محل صندوق توسعه ملی گفت : پروژه های منسجم برای عملیاتی شدن در14 حوزه آبخیز در 10شهرستان  تابعه تعریف و اقدامات عملیاتی با جدیت آغاز شده که بدون شک نقش مهم و موثری در حفظ منابع آبی و حاصلخیزی خاک و از همه مهمتر توانمند سازی جوامع محلی خواهد کرد . 

در این جلسه آقای سلیمانی نماینده محترم مردم کنگاور ، هرسین و صحنه در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از گزارش عملکرد ارزنده گفت : امروز روزی است که بایستی یکدیگر را درک کنیم ، بفهمیم که نعمت داشتن نفت را از دست خواهیم داد ، لذا باید به نعمات الهی در حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی تکیه کنیم و این برای ما در استان بسیار حائز اهمیت است .

 در این جلسه حاج آقا حسینی کیا ، نماینده محترم مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی هم ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته بالاخص در راستای ترویج وفرهنگ سازی در کشت زعفران تشکر نمود وگفت : این اقدام اقتصادی است و باید ترویج پیدا کند .

 در این جلسه در ترسیم آینده اقدامات آبخیزداری با اختصاص اعتبار برای پیشگیری از نوسعه و مبارزه با آفاتی که منجر به خشکیدگی بلوط می شود و همجنین اقدامات موثر در توانمند سازی جوامع محلی ، تاثیر اقدامات آبخیزداری در کنترل رسوب و سیلاب و حفظ خاک .از سوی معاونت آبخیزداری ، فنی و حفاظت مطالبی مهم را به سمع نمایندگان محترم در جلسه رساندن که مورد توجه قرار گرفت .

  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :