پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه امروز میزبان میهمانانی از سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور بود .
بازدید : 306 10 شهريور 1397 ساعت 12:13 شماره :51516
خبر نگار پیام طبیعت
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه امروز میزبان میهمانانی از سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور بود .

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه امروز میزبان میهمانانی از سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور بود .

دکتر نوبخت معاونت امور جنگلها ، مهندس جمشیدیها مدیر کل حوزه ریاست و ارزیابی عملکرد ، دکتر غیبی مدیریت مرکز جنگلها ی خارج از شمال و مهندس کولانی مشاور ریاست سازمان طی دو روز حضور خود ابتدا در جلسه ایی با حضور مدیر کل ، معاونین و فرماندهی یگان و تنی چند از کارشناسان حضور پیدا کرد . و ضمن ارائه نظرات و دیدگاههای ریاست محترم سازمان جنگلها ،مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص هزینه اعتبارات اختصاص داده شده از محل صندوق توسعه ملی گفت : باید این اقدامات برای مردم با ارزش اقتصادی  وامید و برای کشور پایداری و توسعه اب و حفظ خاک را بدنبال داشته و مانداگار باشد . 

دکتر نوبخت بر تلاش مضاعف همکاران در اجرای مطلوب پروژه های حوزه های آبخیز تاکید کردند . در این جلسه مدیریت اداره کل منابع طبیعی ، مهندس کولانی و معاونین و هچنین فرماندهی یگان حفاظت استان گزارشی از اقدامات انجام شده را به سمع و نظر حاضران رساندند .

در ادامه این ماموریت میهمانان از طرحهای در دست اجراء مرتبط با حوزه آبخیز و اعتبارات اختصاصی صندوق توسعه ملی در شهرستان صحنه و سنقر کلیایی بازدید  و همزمان در محل اجرای طرحها مدیریت و معاونین گزارشی از کارهای در دست اجراء در حوزه های آبخیزداری و آبخوانداری چنگیزه و خانقاه سنقره از جمله اعزام کارشناسان به منطقه به جهت تسهیل گیری و جلب مشارکت مردم ، با احداث بندهای خاکی و سنگی ملاتی ، کشت گیاهان دارویی ، توسعه جنگلکاری اقتصادی ، موراد مرتبط  باحوزه فنی ، اجرای کادسترای اراضی ، پیشگیری و مبارزه با آفات ، تولید نهال ، و سکو بندیها و تسطیح اراضی که بخوبی در دست اجراء بوده را اراءه نمودند . در این بازدید که نماینده رسانه ملی هم حضور داشت . 

دکتر نوبخت طی مصاحبه ایی با اشاره به اختصاص بودجه 2000 میلیارد ریالی از محل صندوق توسعه ملی به سازمان جنگلها و اختصاص 200 میلیارد ریال از همان اعتبار به استان کرمانشاه به جهت اجرای عملیات در حوزه های آبخیزگفت : استان کرمانشاه را مستعد توسعه زراعت چوب و گیاهان دارویی دیدیم کارهای انجام شده بسیار مطلوب است و با توجه به بهره مندی از وجود کارشناسانی که  تعهد  و تخصص را باهم آمیخته اند ، امیدواریم با توجه به رویکرد مدیریتی جدید که تاکید بر انسجام سازمانی و جلب مشارکت مردم دارد بزودی مردم خوب و خونگرم استان کرمانشاه شاهد توفیقات مثبت و درخور توجهی در عرصه های منابع طبیعی و حوزه هاآبخیز باشند . 

 در این بازدید دکتر نوبخت و همراهان از نزدیک با بهره برداران محلی سخن  گفتند .  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :