پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دیدار صمیمانه دکتر تجری و همراهان با مهندس کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه
بازدید : 226 19 تير 1397 11:32 شماره :50175

دیدار صمیمانه دکتر تجری و همراهان با مهندس کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه

                                 دیدار صمیمانه دکتر تجری و همراهان با مهندس کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه 

در این نشست صمیمانه دکتر تجری نماینده محترم مردم گیلانغرب ،قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک انتصاب مهندس کولانی از ایشان خواستند حافظی راستین برای منابع طبیعی با در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم ، محرومیت ، وروند روبه رشد بیکاری جوانان و جوامع روستایی باشند .

در همین راستا مهندس کولانی ضمن خیر مقدم به دکتر تجری و همراهان از ایشان خواستند در خانه ملت مدافع منابع طبیعی به عنوان بستر حیات بشر باشند .وی در ادامه گفت حفاظت از این عرصه های گسترده بدون مشارکت مردم غیر ممکن است و این موضوع می طلبد تا شما همچون گذشته حوزه انتخابیه خود را به حمایت از طبیعت و مشارکت در اجرای طرحها ترغیب نماید .

در ادامه همین نشست دکتر تجری به اتفاق مهندس کولانی در جلسه هم اندیشی تشکلهای منابع طبیعی که در سالن جلسات اداره کل برگزار بود حاضر شده و با آنان سخن گفتند . ایشان ضمن تقدیر از تلاش بی توقع تشکلها در زمینه حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست از آنها خواستند تا با جدیت به فعالیت های خود ادامه دهند و فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی را در سطح جامعه نهادینه کنند . در ادامه این نشست نمایندگان تشکلها ضمن قدردانی از حضور دکتر تجری از ایشان خواستند در زمینه قوانین رسیدگی بی وقفه دستگاه قضایی و قضات به پرونده های منابع طبیعی را در خانه ملت پیگیری نمایند که در اولویت قرارگیرند .

سوال دیگر نمایندگان تشکلها در مورد عدم توفیق و تحقیق بحث ، ادغام منابع طبیعی و محیط زیست بود که دکتر تجری پاسخ لازم را با تاکید برتبعات این ادغام را به سمع حاضران رساندند . در خاتمه این نشست مهندس کولانی خواست تشکلها به عنوان بازوی توانمند برای ادارات منابع طبیعی عمل نماید و تنها اطلاع رسان نباشد بلکه همگام ، همراه و همدل با حافظان جنگلها باشند ،جلسات خود را ادامه دهند و در راستای نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی در جامعه تلاش نمایند "دیگر نمایندگان تشکلها برتدوین مصوباتی در خصوص مشارکت دیگر ادارات ،مقید نمودن دامداران برحفاظت از عرصه های مورد بهره برداری و ایجاد آتش بر در عرصه های جنگلی شناسایی افرادی که به کرات عمل مجرمانه در حوزه منابع طبیعی دارند و تشکیل تیم های اطفاء حریق با استفاده از افراد محلی تاکید کردند . درخاتمه این جلسه مهندس کولانی حمایت همه جانبه خود را از تشکلهای مردم نهاد اعلام کردند . 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :