پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نمره 20 برای مردم چقاماران و بی ابر در کرمانشاه
بازدید : 191 12 تير 1397 11:30 شماره :50017

نمره 20 برای مردم چقاماران و بی ابر در کرمانشاه
صفری خبر نگار پیام طبیعت و مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اظهار داشت : برگزاری کمپین حفاظتی منابع طبیعی و محیط زیستی با هماهنگی شورای محترم بخش آقای مظفری و تلاش مستمر وهمه جانبه دهیار جوان ، تلاشگرو طبیعت دوست آقای محمدی ، کاری نو و ارزشمند بود که مسئولین و کارشناسان را به حوزه چقاماران و بی ابر از توابع بخش مرکزی کرمانشاه کشاند . تا در مکان مقدس امام زاده قاسم گرد هم آمده و به تحلیل و بررسی مسائل و مشکلات حوزه بپردازند . 

در این گرد همایی که اعضای کمپین ، جوانان و افراد صاحب نفوذ محلی حضور داشتند ابتدا مهندس بابایی از پیشکسوتان محیط زیست از ارزشهای منابع طبیعی و محیط زیست در آیات و روایات گفتند و همچنین لزوم تبدیل این کمپین به تشکل مصوب مردم نهاد .

سپس آقایان فلاحتی و نیازی فر روسای محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان کرمانشاه ضمن قدر دانی از اقدامات دهیاری ومردم در قالب کمپین در حفاظت از ارزشهای این هدایای الهی و اینکه بدون مشارکت مردم حفظ آن میسر نمیشودبا مردم سخن کفته پیشنهادات و انتقادات آنها را شنیدن . 

در ادامه گردهمایی که بیش از 5 ساعت به طول انجامید در جوار ضریح مقدس امام زاده قاسم برگزار و حال و هوای روحانی خاصی داشت ، آقای دکتر حسن زاده از اداره آموزش ، ترویج و مشارکتهای مردمی  منابع طبیعی از لزوم آموزش و جذب دوستداران طبیعت روستاهای آن حوزه بعنولن همیار طبیعت گفتند و سپس آقای مظفری رییس شورای بخش از همت و علاقمندی مردم به طبیعت و اینکه حوزه 12 روستا دارد که همه مردم عاشقانه به طبیعت عشق ورزیده و دیگر اجازه نمی دهند جنگلها یشان طعمه حریق شود . 

در تکمیل این سخنان آقای حیدری ، بخشدار مرکز ی کرمانشاه با حمایت همه جانبه از دهیاری و تشکر از مردم از آنها خواست که حافظ  ارزشهای انقلاب در تمامی زمینه ها از جمله منابع طبیعی که منبع ارتزاق و معیشت خود آنهاست باشند . 

صفری در خاتمه گفت که ما بعنوان یک حافظ طبیعت طی سنوات گذشته همیشه با مسئله حریق در جنگلها بخصوص در ارتفاعات صعب العبور منطقه جقاماران و بی ابر  بودیم ولیکن طی 3 سال گذشته که این کمپین با همت دهیارمحترم و فعالین  محل شکل گرفته بحمدا.. هیچگونه حریقی در این عرصه گسترده حادث نشده و انشاا..منبعد  هم نخواهیم داشت . اما چند موضوع که در این گردهمایی مورد توجه این روابط عمومی بوده را به اطلاع مسئولین عزیز میرسانم که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد . 

1- نسبت به تامین و تجهیزات این کمپین در پیشگیری و مقابله با حریق اقدام شود

 2-از عوامل تاثیر گذار فرهنگی و عملیاتی در پیشگیری و اطفائ بموقع حریق بنحو مطلوب قدردانی شود .

3-این کمپین واین اقدام دهیاری ازسوی فرمانداری محترم به عنوان الگو در سطح استان معرفی  شود .

4-حسب اعلام دهیار محترم در موضوع تشکیل تشکل های مردم نهاد که ظاهرا بایستی با یک عنوان  منابع طبیعی ویا محیط زیست باشد در کار گروه های مربوطه طرح و به جهت اهداف مشترک کن لم یکن تلقی گردد .

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :