پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 224 گروه عملیاتی آماده پیشگیری و مقابله با حریق هستند
بازدید : 171 12 خرداد 1397 ساعت 13:25 شماره :49339

224 گروه عملیاتی آماده پیشگیری و مقابله با حریق هستند
 

224 گروه عملیاتی آماده پیشگیری و مقابله با حریق هستند

 سرهنگ بهاری ، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه اظهار داشت : بارش باران با میانگین 525 میلی متر افزایش پوشش گیاهی و از طرفی گرم شدن هوا در فصل پیش رو زمینه ساز بروز حریق در سطح جنگلها و مراتع استان است .

به همین منظور ما برنامه های پیشگیرانه و اطفاء بموقع را در دستور کار قرار داده ایم .

 وی افزود ما با بهره برداری از تجهیزات به روز ماهواره ای و پایش حریقهای سنوات گذشته 73 نقطه بحران را شناسایی و برای هر نقطه برنامه های خاص پیشگیرانه و اطفاء بموقع را طراحی و تدوین کردیم .

 از بین جوامع محلی اعم از مردم ، دهیاران ، بسیجسان و حتی چوپانان 162 گروه از سمن های فعال 37 گروه از کارکنان و نیرو های حفاظتی یگان هم 25 گروه ویژه سازماندهی و آموزشهای لازم نیز به آنها داده شده است و به جهت حمایت از آنها در مواقع بروز سوانح احتمالی هم به تعداد 100 نفر بیمه بی نام هم با دفاتر بیمه قرار داد منعقد نموده ایم که در صورت لزوم از تسلیهات حمایتی آن بهره مند شوند .

بهاری در ادامه از جذب 66 نیروی محلی به مدت 5 ماه بعنوان دیده بان گفت : و اینکه 35 دستگاه دمنده اطفاو حریق هم خریداری شده که در اختیار گروهها قرار خواهد گرفت .

 فرمانده یگان حفاظت در خصوص بهره مندی از بالگرد هم گفت : یگان حفاظت سازمان جنگلها متولی عقد قرارداد است که این اقدام صورت گرفته و در صورت نیاز ادارات منابع طبیعی استانها ار آن بهرهمند خواهند شد .

سرهنگ بهاری در خاتمه ضمن اعلام اینکه کد امداد جنگل 1504 بصورت شبانه روزی آماده دریافت پیام ها و گزارشات مردم طبیعت دوست استان است واز رسانه ملی و مطبوعات محلی استان خواست همیار طبیعت باشند و با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه نقش موثر خود را در کاهش حریق در سطح جنگلها و مراتع استان ایفا نمایند . 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :